1cami_cizimleri_cocuklar_icin_19

Adana’nın Kozan ilçesinde bir imam, 6 yıldır görev yaptığı camiide yaklaşık 30 hırsızlık olayının gerçekleşmesi üzere çareyi hırsızlara not bırakmakta buldu .

İlçe merkezindeki Yusuf Baysal Camisi’nde görev yapan Mehmet Eroğlu, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, 6 yıldır görev yaptığı camide çok sayıda hırsızlık olayı meydana geldini, son dönemde hırsızların hedefinin cami kumbarası olduğunu belirtti .

KUMBARANIN İÇİNE BIRAKTI

Günlük ihtiyaçlarının karşılanması için cami içine koydukları yardım kumbarasının kilidinin kırılarak içindeki az miktarda paranın çalınmasının kendisini üzdüğünü belirten Eroğlu, bu sebeple kumbaranın içine sitem dolu bir bot bıraktığını söyledi .

”ÇAREYİ NOT YAZMAKTA BULDUM”

Eroğlu, şunları kaydetti ;

” Bu camide göreve başladığım günden buğune kadar namaz kılarken kullandığımız vaka mikrafonları, cami içi hopörlörleri, resmi kiyafetimizin bir parçası olan sarığımız, cemaatin ayakkabıları çalındı .Camininlavabosunda unutulan saat benzeri eşyaların muhafaza edildiği odamızın kapısı defelarca kırıldı. Tahtadan yaptırdığımız yardım kumbarası içindeki bozuk paralarla 3 defa çalındı. Bunun üzerine demirle sabitlenmiş metal kumbara yaptırdık . Bu kez kumbarayı götüremeyince kilidi kırıp paraları çaldılar. Büyüklü küçüklü hırsızlıklardan bıkınca çareyi böyle bir not yazmakta buldum. Eğer bir daha kilit kırılırsa bu notla karşılaşıp paraları bırakır diye düşündüm.”

”BAK HIRSIZ KARDEŞ”

İmam Eroğlunun notu şöyle ;

”Bak hırsız kardeş, kafirmisin ”Müslüman mısın” Anlayamadım . Artık bu camiden elini çek . Gerçekten kumbaradaki üç beş kuruşa muhtaç isen, gel bana, sana iş vereyim. Karnını helal yoldan doldur. Yeter artık Allah’tan kork.”

 

Panel 27
11 Ekim 2015

Henüz yorum yapılmamış.


Yorum YapCaptcha loading...

Tıkla Skypemizi Ekle
Online Destek
Satlık Domainler
kategoriler
Hit Yazılar
etiketler
Yandex.Metrica esmermelegim.com