1Tren Garı Kavşağına giden yolda bomba patladı . 86 Kişi hayatını kaybetti ve 186 vatandaşımız yaralandı .

Ankara’da ” Emek, Barış, Demokrasi ” mitinğinin toplanma yeri olan tren garı önünde saat 10:00 sularında HDP, EMEP ve SDGF pankartlarının yoğun olduğu bölgede iki yada üç kez patlama yaşandı .

İçişleri Bakanlığı’ndan Açıklama

İçişleri Bakanlığı, patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 86 vatandaş hayatını kaybettiğini, 186 vatandaşın ise yaralandığını bildirdi .

 

1

Patlamalar bölgede paniğe yol açtı . Tarihi tren garının da büyük hasar aldığı ögrenildi . Patlamanın etkisi ile çok sayıda kişide yaralandı . Yaralıların olduğu bölğeye çok sayıda Ambulans sevk edildi .

Yaralılar hastaneye sevk edildi .

Patlamada yaralanların, Dışkapı, Numune, Gazi, Hacattepe, Mustafa Kemal Atatürk Hastanelerine kaldırıldığı öğrenildi . Öte yandan AFAD ekipleri de bölgeye sevk edildi .

2

Tertip Komitesi : ” Alandan Ayrılacağız ”

Miting tertip komitesi patlamanın ardından şu açıklamayı yaptı : ”Pankartlarımızı topluyoruz, şube başkanları bölgelerden gelen kişileri arabalarına güvenli bir şekilde ulaştıracak . Yürüyüş kortejinin arkasında olaylar var , polis saldırısı söz konusu . Düzenli bir şekilde alandan ayrılacağız.”

Buğün aralarında , DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipler Birliği’nin de olduğu çok sayıda sendika ve meslek örğütü, Ankara’da ”Emek, Barış, Demokrasi” mitinginde buluşmuştu.

Mitinge sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra, HDP ve çok sayıda kuruluşun katılımı bekleniyordu .

33

Sanatçılar Katılım Çağrısında Bulunmuştu .

Sanatçılar ve sendika temsilcileri öteki gün İstanbul’da bir basın toplantısı düzenliyerek , mitinge katılım çağrısında bulunmuştu .

4

DİSK Genel Sekreteri Arzu ÇERKEZOĞLU, ” 13 yıllık AKP politikalarından mağdur olan herkez o gün Ankara’da buluşacak” derken, oyuncu Tarık AKAN ise ” Emekçi arkadaşlarım sendikaya üye olursa olsun Ankara’da büyük bir güçle DİSK ile olsun” diye konuşmuştu .

Www.Panel27.Com Şirketi adına Herkeze Baş Sağlıyı ve yaralılara acil şifalar Dileriz . Yorumlarınızı Bekliyoruz ” Bunun Sorumlusu Kimdir ” ?

Panel 27
10 Ekim 2015

Henüz yorum yapılmamış.


Yorum YapCaptcha loading...

Tıkla Skypemizi Ekle
Online Destek
Satlık Domainler
kategoriler
Hit Yazılar
etiketler
Yandex.Metrica esmermelegim.com