[:tr]Banlink web sitenizin içeriğini desteklemek üzere verilmiş link demektir :
Banclink :
sırt veriyor sizin sitenize link veren kişi yani arka çıkıyor omuz atıyor
adam size sizin ona verdiğiniz link karşılığında link verirse almaz
sitenizin reklamı yayınlatırsanız bir yerde para verip yine sizin sitenizin içeriği beğeni kazanmış olmuyor
google ın derdi : sitelerin çeşitli arama kiriterine hangi sıra ile çıkmaları gerektiğini , matematiksel olarak ve sitelerin gerçekteki beğenilmişlikleri ve buna affedilen bir değer ile tespit etmektedir .
google bunu link metininden gramatik olarakmı mı anlıyor yaksa sadece matematiksel olarakmı yapıyor google anlamak güç , ama en önemlisi google kesinlikle bir nebze de olsa başarılı oluyor . Hatta spam siteleri arama sonuçlarından etkin bir şekilde çıkabilmek mümkün olsaydı kesinlikle daha kolay daha kolay bir şekilde bu olay çözülecekti .
ianamazsınız ama aklıma bu konu ile ilgili sayısız çözüm geliyor ve bunların google tarafından yapılmadığını anlayabilmiş değilim. belki de yapıyorlar ve bunu anlamayacağımız şekilde yapıyorlar ; ya da yapmak istemiyorlar . ama her durumda standart arama kriterleri ile bir şey aramak zor artık google da yabanmersini gibi bir şey aratın inanın denemedim bile alakasız bir şey çıkbilir yaban mersini ekstre gibi ararsanız belki bir şeyler bulabilirisiniz .
googlenin zengin olma amacı olarak kullanılabilmesi için şunu yapmak lazım :
iyi işe yarar site ..
bunu yapınca,- insanlar size karşılıksız olarak link verirler,
google arama sonuçları ile sitenize ulaşan kişiler olur ve bunuyaparken sitenizi arama sonuçlarında gördüklerinde açıklamalara bakarak tıklayıp tıklamamayakarar verirler. bu sonuçlarda çıkmak önemli belki ama tıklanmakdaha önemli çünkü bu kendini besleyen bir süreçtir.
insanların google a sizi şikayet etme ihtimali azalır
Yine de emeksiz istemek gibi bir huyunuz varsa, ki Aşık Veysel e göre “Emeksiz istemek dermansız derttir” o zaman bilimum SEO tekniği uygulanabilir ve karşılıksız olarak ve talep ile reklam şeklinde “FAKE backlink” kazanılabilir. Ama bence “sahici backlink” esastır ve kıymeti olan bir şeydir.
Back Link Anlatımı;
Backlink, sitelerinize verilen linklere denir.Bu linkler karşılıklı veya karşılıksız olabilir.Backlinkler sitenizin arama motorunda indexlenmesine hız katar.Bunun olması için sizin link aldığınız sitenin google’da yer alması yeterlidir.Diyelimki sizin kelimenin forum.Siz forum kelimesinde 15.sıradasınız.Siz 1, 2 veya 3.sitelerden birinden link aldığınız zaman sıranız büyük ihtimalle 4-5-6 olabilir.Böylece daha fazla
hit alabilirisiniz . aynı zamanda yüksek pagerankı olan sitelerden link albilirsiniz pagerankınız daha da artar.Ancak linkler karşılıklıysa pageranka etkisi daha az olur.Biranda birçok backlink almanız sizi arama motorlarından banlayabilir.Bunun için yavaş yavaş etkili backlink almanız gerekir.
backlink faydaları ;
google pagerankınızın artmasına yardımcı olur.

Google’da indexlenme hızınızı arttırır .
[:]

Panel 27
04 Ekim 2015
  1. Panel27.com - Murat Bozkurt
    ÇETO BAŞKAN - 8 Ekim 2015, 23:10

    güzel bi uygulama tşkYorum YapCaptcha loading...

Tıkla Skypemizi Ekle
Online Destek
Satlık Domainler
kategoriler
Hit Yazılar
etiketler
Yandex.Metrica esmermelegim.com