BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU İSTİFA ETTİ !

basba

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, AKP’nin 13 yıllık tek başına iktidar dönemini sonlandıran 7 Haziran seçiminin ardından, Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nu kabul etti.

Sarayda gerçekleşen görüşmede, iki lider sonuçları değerlendirdi. Daha sonra Davutoğlu, usulen istifasını sundu . Erdoğan istifayı kabul etti ancak resmi sonuç açıklanıncaya kadar Davutoğlu’ndan görevini sürdürmesini istedi. Cumhurbaşkanı, resmi sonuçların açıklanmasının ardından da hükümet kurma görevini Davutoğlu’na verecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, AKP’nin 13 yıllık iktidar dönemi sonlandıran 7 Haziran seçimlerinin ardından,  başbakan Ahmet Davutoğlu’nu kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Saray’ında gerçekleşen görüşmede, iki lider seçim sonuclarını değerlendirdi. Daha sonra Davutoğlu usulen istifasını sundu. Erdoğan’da resmi sonuçlar açıklanıncaya kadar Davutoğlu’ndan Başbakanlık görevini sürdürmesini istedi. Erdoğan, resmi sonuçların açıklanmasının ardındanda hükümet kurma kararını Davutoğlu’na verecek. Cumhurbaşkanlığında konuyla ilğili şu açıklamayı yaptı ”Sayın Cumhurbaşkanımız, buğun sayın Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU tarafından sunulan Bakanlar Kurulu’nun istifasını kabul etmiştir. Buğüne kadar geçen hizmetleri için teşekkürlerini ifade eden Sayın Cumhurbaşkanımız, Bakanlar Kurulu’nun, yeni hükümet kuruluna kadar göreve devam etmesini istemiştir.”

DAVUTOĞLU’NUN EKİBİ SONUÇLARDAN ERDOĞAN’I SORUMLU TUTUYOR .

Öte yandan iki lider kameralar önünde birbirlerine herhangi bir mesaj vermese de kapalı kapılar arkasında ekliplerin büyük bir çatışma halinde olduğunu kaydediliyor. Erdoğan’nın kurmayları, başarısızlığın faturasını Davutoğlu’na kesersen, Başbakan’ın ekibi ise Cumhurbaşkanı’nın meydanlarda kullandığı ötekileştirici üslubunun partiye zarar verdiğini kanaatini taşıyor. Davutoğlu ayrıca parti yetkililerine, muhtemel bir erken seçimin muhtemel sonuçlarıyla araştırma yapılmasının talimatını verdi

Detaylı bilği için Www.Panel27Haber.Com

Konu hakkında düşüncelerinizi yorumlayın lütfen .

Panel 27
31 Ekim 2015
 1. Panel27.com - Murat Bozkurt
  Fatma Nur Zengin - 31 Ekim 2015, 20:04

  Evet ya, Yazık olmuş ölse daha iyi olurdu 2. Panel27.com - Murat Bozkurt
  Mehmet - 31 Ekim 2015, 20:05

  Noldu bu adama 😀 3. Panel27.com - Murat Bozkurt
  mahşer - 31 Ekim 2015, 20:06

  Secime saatler kala galiba korku bastı bunları dorgudur inanıyom bu habere…Yorum YapCaptcha loading...

Tıkla Skypemizi Ekle
Online Destek
Satlık Domainler
kategoriler
Hit Yazılar
etiketler
Yandex.Metrica esmermelegim.com